Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy nie zapominać o kilku niezwykle znaczących zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów trzeba uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni wypływającej, co oznacza, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub ewentualnie śrubami – znacznie więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeżeli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń lub też pęknięć.

Montaż powinien być również przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Wyróżniamy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze oraz polega na posmarowaniu porządnego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak niesłychanie niekomfortowe bo w trakcie zniszczenia jednego z detalów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym typem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy nieraz rozbierać oraz składać. Jest to niezwykle praktyczne przy wymianie któregoś z detalów. Jak przygotować się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru podstawowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy nazbyt często nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, że będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się również o zakup godziwego nośnika pod nasze panele, na ogół jest to gąbka lub ewentualnie folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble oraz sprzęty, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY